دسته‌بندی بی‌نهایت صوتی
نصب طاقچه

نظردهی دربارۀ کتاب‌ها

شما اینجا هستید
زمان تخمینی مطالعه: 2 دقیقه

در پایین صفحۀ هر کتاب، بخش نظرات قرار دارد تا بتوانید نظرتان را در مورد کتاب بنویسید یا نظرات دیگران را بخوانید. طاقچه در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظر کاربران در طاقچه به‌هیچ‌وجه به این معنی نیست که طاقچه محتویات نظر را تأیید یا تصدیق می‌کند. بنابراین تقاضا می‌کنیم نظر دیگران را اصل و پایهٔ انتخاب و تصمیم‌گیری خود برای تهیۀ کتاب قرار ندهید. برای اینکه بتوان از این بخش بهتر استفاده کرد، توصیه‌هایی دربارۀ ثبت نظر می‌کنیم و محدودیت‌هایی هم در این باره گذاشته‌ایم.

توصیه‌ها

ــ بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفادۀ مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و ایموجی در متن خودداری کنید.

ــ محتوای کتاب را کمی توضیح دهید.

ــ قسمت‌های مهم کتاب‌ را لو ندهید.

ــ حس خود را از خواندن کتاب بیان کنید.

ــ برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.

ــ اگر نقدی می‌نویسید، قوت‌ها و ضعف‌های کتاب را از منظر خودتان بنویسید. برای کمک به خوانندگان نظرتان، مزایا و معایب کتاب را به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده بنویسید و از مبالغه و بزرگ‌نمایی خودداری کنید. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد، بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر کتاب را در کنار هم بررسی کند.

ــ تمام کاربران حق دارند نظر خود را به‌شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ پس حتی اگر نظری را به‌دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از شخص او انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را بیان کند. در این موارد، بهتر است قضاوت به خوانندگان نظرات واگذار شود.

ــ بهتر است مطالبی در این بخش نوشته شود که برای افراد دیگر مفید باشد. بنابراین از بیان هرگونه مطلب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

ــ بهتر است نظر خود را به گونۀ نوشتاری زبان فارسی (نه گفتاری) ثبت کرده، تا جای ممکن از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از گونۀ محاوره‌ای زبان بپرهیزید.

محدودیت‌ها

۱. نظراتی که زیر کتاب یا مجله‌ای نوشته می‌شوند، اگر در مورد آن کتاب یا مجله نباشند، برای نمایش عمومی تأیید نخواهند شد.

۲. نظرهایی که شامل موارد زیر باشند، به نمایش عمومی درنمی‌آیند:

ــ الفاظ رکیک و توهین‌آمیز نسبت به شخص، قومیت‌ها، مقدسات و قوانین عرفی جامعه؛

ــ تبلیغ به‌نفع یا علیه یک یا چند ناشر؛

ــ مطالب ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا شئونات عرفی جامعه؛

ــ تبلیغ به‌نفع یا علیه برند یا محصولی دیگر؛

ــ لینک به سایتی دیگر؛

ــ درخواست و دعوت به چت و گذاشتن شمارۀ تلفن، آدرس ایمیل و اطلاعات تماس، نام کاربری افراد یا شناسۀ پیام‌رسان‌ها و رسانه‌های اجتماعی دیگر.

۳. برای ارسال درخواست‌ها، پیشنهادها، انتقادات یا شکایت‌های خود، از فرم صفحه «تماس با ما» استفاده کنید یا به ایمیل آدرس support@taaghche.ir پیام بفرستید. نقد و نظرهایی که دربارۀ طاقچه، بسترها یا خدمات آن است، در زیر کتاب‌ها و مجلات برای نمایش عمومی تأیید نخواهند شد.

۴. مباحث خارج از چارچوب که حالت بحث، گفت‌وگو و چت خصوصی دارد، تأیید نخواهند شد.

۵. نظرات خود را فقط به خط فارسی (با کیبورد فارسی) بنویسید.

توجه: اگر کاربری چندین بار محدودیت‌های مذکور را نادیده بگیرد، طاقچه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که قابلیت نظرنویسی آن کاربر را محدود یا مسدود کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مفید نبود 4
Views: 692